چت آنلاین
امروز پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳
خرید و فروش ملک

 

قانون خرید ملک برای مهاجران در عمان

 

عمان نیز مانند سایر کشورها شرایطی را  برای خرید ملک برای غیر عمانی ها و سرمایه گذاری در این بخش جذاب فراهم کرده است

اگریک خارجی  در عمان یک زمین خریداری نماید  باید ظرف مدت4 سال آنرا بسازد.برای ساخت ویا بازسازی ملک باید مجوزهای لازم را  اخذ نماید.

 

 

 

خرید ملک در عمان مشمول مالیات بر ارزش افزوده و سرمایه نمی شود و وضع این قانون انگیزه سرمایه گذاران برای خرید ملک را دوچندان می کند.

بیش از 40 درصد جمعیت عمان را مهاجران تشکیل می دهند.و بیش از نیمی  از این 40 درصد مهاجر به دلیل وجود تکنولوژی و مدارس بین المللی برای فرزندانشان و موقعیت های کاری  و ادارات دولتی که معمولا مهاجران با آنها  سروکار دارند و...ترجیح می دهنددر پایتخت این کشور یعنی شهرمسقط زندگی کنند.

 

 

  

شهر مسقط پایتخت کشور عمان نیز مانند پایتخت دیگر کشورها  نسبت  به شهرهای دیگر این کشور گرانتر می باشد

یکی ازهزینه های  اصلی که مهاجران  در هنگام ورود به  این کشوربا  آن مواجه  می  شوند  ،هزینه اجاره  منزل و دفتر کار می باشد.

از آنجایی که هزینه اجاره  یک منزل مسکونی  (آپارتمان 2 خوابه)  در مرکز پایتخت این کشوربطورمتوسط 250 ریال می باشد  و همچنین اجاره یک دفتر کاردر شهر مسقط  بطور متوسط از 300 ریال شروع می شود.هر مهاجر بطور متوسط سالانه حداقل مبلغ 3000  ریال هزینه اجاره منزل مسکونی و 3600 ریال بایت اجاره دفتر کار بپردازد.از این رو بهترین کاربرای کاهش هزینه ها خرید ملک می باشد.

 

به طور کلی خارجیان تنها در بخش های تعیین شده توسط دولت عمان می توانند اقدام به خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش جذاب نمایند.

این بخشها شامل موارد زیر می باشد:

1- قسمتهایی از مناطق مسقط که شرایط خاصی برای خریدار وجود دارد.مثلا سن ساختمان  .تعداد طبقات ساختمان.تعداد افراد عمانی ساکن در ساختمان مورد نظر.داشتن اقامت عمان و حداقل 2 سال از زمان صدور اقامت گذشته باشد....

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شركت بازرگاني الشاطئ الجميل العالمية می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح